Environmentalist

Environmentalist


 

اااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا به نام خدا

باور داریم اکثر انسانها بطور ذاتی عاشق طبیعت هستند، از طبیعت لذت میبرند و آرامش میگیرند.

به دلیل کم توجهی رسانه های گوناگون در ایران، تعداد زیادی از مردم ما کوچکترین اطلاعی از وضعیت جنگل ها، گونه های گیاهی و جانوری، تالاب ها، رودخانه ها و غیره ندارند. کودکان ایرانی حتی یک سرفصل درسی پیرامون محیط زیست ندارند! در رادیو و تلویزیون حتی یک برنامه اختصاصی در این زمینه تولید نمیشود! کیوسک های مطبوعاتی مملو از مجلات و روزنامه های ورزشی، سینمایی، ماشین، خانوادگی و… است، دریغ از یک نشریه زیست محیطی!

صدای نابودی جنگلهای کم رمق ایران به عمق شهر های شلوغ و به گوش هیچکس نمیرسد، صدای ناله آخرین خرسها و پلنگهای ایران را کسی نمی شنود، صدای خود سوزی تالابها و دریاچه ها و صدای فریاد محیط بانان شهید و جانباز شنیده نمیشود.

اگر نیمی از جنگلهای کشور از بین برود و اگر همین فردا یوز ایران منقرض شود هیچ کس متوجه نخواهد شد و اگر از کسی بپرسید با تعجب میگوید: “مگر در ایران یوزپلنگ داریم؟ ما فقط شنیده بودیم ببر مازندران در جنگل های شمال زندگی میکند” !

به اعتقاد ما نجات محیط زیست و حیات وحش ایران بیش از هر چیز به دیده بانی، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی نیازمند است. هر چه آگاهی و اطلاعات جامعه در این زمینه افزایش یابد، تخریب، آلودگی و نابودی محیط زیست کاهش می یابد.

با درود فراوان به تمامی دوستداران طبیعت

اااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااادیده بان محیط زیست و حیات وحش ایراننظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:

نویسنده: mannane ׀ تاریخ: پنج شنبه 2 آبان 1388برچسب:, ׀ موضوع: <-PostCategory-> ׀

CopyRight| 2009 , mannane.LoxBlog.Com , All Rights Reserved
Powered By LoxBlog.Com | Template By:
NazTarin.Com